برگزاری دوره های آموزشی در سازمان شما
دکتر علی خویه مشاور و مدرس بازاریابی پارتیزانی چریکی http://guerrillamarketing.blogfa.com/
دکتر علی خویه مشاور و مدرس بازاریابی پارتیزانی چریکی http://guerrillamarketing.blogfa.com/

بازارایابی پارتیزانی بازاریابی چریکی تبلیغات پارتیزانی http://guerrillamarketing.blogfa.com/

تاریخ : پنجشنبه بیست و دوم مهر ۱۴۰۰

۵ ایده بازاریابی چریکی برای تحت تأثیر قرار دادن مشتریان بالقوه

علی خوبه علی خویه

 

چرا گروه آموزش و مشاوره دکتر علی خویه را انتخاب می کنید در لینک های ذیل برخی از توضیحات ارایه گردیده است.

چرا دکتر علی خویه ۱

چرا دکتر علی خویه ۲

چرا دکتر علی خویه ۳

چرا دکتر علی خویه ۴

چرا دکتر علی خویه ۵

چرا دکتر علی خویه ۶

چرا دکتر علی خویه ۷

چرا دکتر علی خویه ۸

چرا دکتر علی خویه ۹

چرا دکتر علی خویه ۱۰

راه های ارتباط با گروه آموزش و مشاوره دکتر علی خویه

دکتر علی خویه

مشاور و مدرس شرکت های معتبر ملی و بین المللی با ۲۱ سال تجربه اجرایی عملیاتی حرفه ای

 

۵ ایده بازاریابی چریکی برای تحت تأثیر قرار دادن مشتریان بالقوه

۱٫ علائم خودرو
وقتی صحبت از هزینه و نتیجه استراتژی بازاریابی م comesثر می شود ، نام تجاری خودرو یک انتخاب عاقلانه خواهد بود تا شما را از سایر رقبا متمایز کند. این ایده بازاریابی چریکی برای هر دو شرکت B2B و B2C مناسب است تا آگاهی و ارزش برند خود را در سطح محلی تقویت کنند.
یک وسیله نقلیه مارک دار راهی عالی برای جلب توجه و جلب توجه فوری در یک منطقه محلی است. ممکن است از افرادی که پتانسیل مشتریانی بزرگ بودن را دارند استفاده کنید و از فرصت استفاده کنید و به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید. علامت گذاری خودرو ، موتور ، ون یا سایر خودروهای شرکت شما نیز می تواند به فروش مستقیم کمک کند. این غیر معمول نیست که مردم در ترافیک کنار شما نشسته و به کار شما توجه کنند. علاوه بر این ، یک وسیله نقلیه مارک دار همچنین به ایجاد یک تصویر حرفه ای برای کسب و کار شما و ایجاد اعتماد با مخاطبان هدف کمک می کند. در همین حال ، پارکینگ در حومه شما کمک می کند تا شرکت خود را به محله محلی نشان دهید.

ماشین افسانه ای Aviato از سری The Silicon Valley
علائم خودرو به اشکال مختلف از جمله علائم مغناطیسی و بسته بندی وینیل ارائه می شود. یک روکش وینیل می تواند قسمت خاصی از وسیله نقلیه شما یا کل آن را پوشش دهد. بسته به محل رانندگی ، این فرم می تواند از ۳۰،۰۰۰ تا ۸۰،۰۰۰ بازدید در روز ، در هر وسیله نقلیه ایجاد کند. این بدان معناست که از نظر دسترسی ، ارزش ، ROI … ، بسته بندی خودرو می تواند بخشی مقرون به صرفه و طولانی مدت از یک استراتژی بازاریابی یکپارچه باشد. در همین حال ، علامت بازاریابی مغناطیسی ممکن است به مشاغل خاصی بهتر خدمت کند. این علامت ها را می توان در یک ثانیه از یک موقعیت به موقعیت دیگر اضافه ، برداشته یا مانور داد در حالی که به همان اندازه قابل مشاهده و تأثیرپذیر از نمونه های وینیل آنها است.

کامیون مارک قابل تشخیص از GoPetFriendly
GoPetFriendly یک نمونه معمولی از استفاده موفق از نام تجاری خودرو به عنوان استراتژی بازاریابی چریکی است. آنها شامل وب سایت شرکت و خدمات اصلی آنها با تصاویر جذاب از حیوانات خانگی در اتومبیل ها و کامیون های خود بودند. نتیجه شگفت انگیز این بود که آنها از مکان هایی که وسایل نقلیه آنها در آنجا پارک شده بود بازدید بیشتری از وب سایت داشتند.

۲٫ بیلبورد
نام بیلبورد از عبارت “بیلبورد” گرفته شده است و یک فضای تبلیغاتی بزرگ در فضای باز است که برای جلب توجه رانندگان و عابران پیاده طراحی شده است. تابلوهای تبلیغاتی که معمولاً در مناطق پرتردد (اعم از خودرو و ترافیک پیاده) قرار می گیرند ، ساده ، چشمگیر و خلاق هستند. بیلبوردهای معمولی به اندازه کافی عالی هستند که توجه بینندگان را به خود جلب کنند. با این حال ، می توانید با ایجاد بیلبوردهای سه بعدی ، از جلوه خارج شوید ، که ممکن است جلوه های بسیار بهتری ایجاد کند.
این سبک بازاریابی چریکی بسته به اندازه و موقعیت مکانی نسبتاً ارزان است. با این حال ، این هزینه باید با نوع پیامی که می خواهید به آن برسید سنجیده شود. به عنوان یک قاعده کلی ، تابلوهای تبلیغاتی بسیار سریع خوانده می شوند و بنابراین نباید حاوی اطلاعات زیادی باشند. اگر هدف کمپین شما آگاهی و برندسازی است ، تبلیغات بیلبورد یک گزینه عالی است. اگر می خواهید اطلاعات زیادی در مورد محصول یا خدمات خود منتقل کنید ، باید از بیلبورد اجتناب کنید. اعتقاد بر این است که شش کلمه مقدار ایده آل حروف روی تابلو تبلیغاتی است.
چندین شرکت از بیلبورد به عنوان یک استراتژی بازاریابی استفاده می کنند ، از استارتاپ ها گرفته تا شرکت های بزرگ ، از شرکت های B2C تا شرکت های B2B. یک مثال درخشان در مورد IBM: برای اجرای کمپین “شهرهای هوشمندتر” ، IBM بیلبوردهای مختلف دوستدار شهر را در مکان های عمومی نصب کرد. تابلوهای تبلیغاتی در ابتدا رنگارنگ بودند ، بازی روی نیمکت پارک ، سرسره ای برای بلند کردن چمدان در طبقه بالا و غیره و مهمتر از همه آنها به شدت به فناوری مربوط نمی شد. به عنوان مثال ، با افزودن منحنی به بیلبورد ، تبلیغات به یک صندلی یا روکش تبدیل شده بود تا مردم در انتظار اتوبوس خیس نشوند.
پناه هوشمند از کمپین IBM
حتی استارتاپ ها عاشق این ایده های بیلبورد می شوند. DuckDuckGo – یک استارتاپ موتورهای جستجوی اینترنتی ، ۷۰۰۰ دلار برای تابلو تبلیغاتی در سانفرانسیسکو پرداخت که اعلام می کرد ، “Google شما را ردیابی می کند. ما نداریم. ” پس از توجه سایت به Hacker News و StumbleUpon ، ترافیک دو برابر شد و روزانه حدود ۱۶۰،۰۰۰ درخواست وجود داشت ، که در آن زمان معادل حدود ۵ میلیون درخواست در ماه بود.
آیا موتور جستجوی جدیدی را امتحان کنیم؟

۳٫ حمل و نقل عمومی
تبلیغ محصولات یا خدمات در حمل و نقل عمومی را تبلیغات حمل و نقل می نامند. این نوع بازاریابی چریکی می تواند در اتوبوس ها ، قطارها ، متروها ، ایستگاه های اتوبوس ، ایستگاه های راه آهن و غیره انجام شود.
تبلیغات در حمل و نقل عمومی ترجیح داده می شود زیرا مخاطبان شما نمی توانند با تغییر کانال یا تبلیغ سریع مانند تماشای تلویزیون یا گوش دادن به رادیو ، از تبلیغات شما فرار کنند. علاوه بر این ، هنگامی که شخصی در قطار یا اتوبوس نشسته است ، غیرممکن است که تبلیغات خود را نادیده بگیرید ، زیرا دائماً جلوی آنها آویزان است.
با تبلیغات حمل و نقل ، می توانید طیف وسیعی از مخاطبان در سنین مختلف و گروه های درآمد را هدف قرار دهید. با مطالعه جمعیت شناسی مسافران ، می توانید حالت وسیله نقلیه عمومی را برای نمایش تبلیغات خود انتخاب کنید. به عنوان مثال ، اگر به دنبال هدف قرار دادن تعداد زیادی از مسافران هستید ، می توانید قطار یا مترو را انتخاب کنید که روزانه مسافران بیشتری را جابجا کند.
به طور متوسط ​​در وسایل نقلیه عمومی ۳۰ دقیقه طول می کشد که مسافران هیچ کار دیگری ندارند و جایی برای رفتن ندارند. آنها زمان خود را صرف مشاهده تبلیغات اطراف می کنند. تبلیغات شما شانس یک نمایش طولانی تر را با زمان کافی برای ثبت در ذهن آنها با افزایش ارزش یادآوری می گیرد.
بیشتر مسافران روزانه در مسیرهای ثابت در ساعات برنامه ریزی شده در اتوبوس یا قطار حرکت می کنند ، به این معنی که آنها بارها و بارها از تبلیغات چریک شما دیدن می کنند. اگر شخصی دو بار در روز از یک مترو یا یک خط اتوبوس یا قطار استفاده می کند ، ممکن است تبلیغات شما را حداقل ۲۰-۲۵ بار در ماه ببیند! هرچه بیشتر در معرض دید قرار بگیرید ، احتمال بیشتری وجود دارد که تبلیغات شما تأثیر دائمی در ذهن آنها ایجاد کند و به نوبه خود به هدف شما خدمت کند.
تسخیر MakeSpace در مترو
حمل و نقل عمومی محل مورد علاقه استارتاپ ها برای نشان دادن تاکتیک های بازاریابی است. MakeSpace ، یک استارت آپ ذخیره سازی با خدمات کامل ، کل مترو نیویورک را با مجموعه ای از تخته سفید با یک متن ساده کوچک “MakeSpace Was Here” پوشانده بود. تفاوت نقطه ای است که آنها را از سایر تبلیغات متمایز کرده است.
مطالعه موردی دیگر Seamless ، یک استارتاپ تحویل آنلاین غذا است که با تنظیم «آسمان خراش ها» در اطراف مترو ، کمپین «چگونه نیویورک می خورد» را راه اندازی کرد. هدف این کمپین گرفتن افراد هنگام گرسنگی در راه بازگشت از محل کار بود و طبیعی است که آنها را مجبور به بارگیری برنامه کنید.

در راه بازگشت به خانه گرسنه هستید؟ یکپارچه را امتحان کنید!

۴٫ کالای مارک دار
کالاهای مارک دار می توانند به عنوان یک کمپین بازاریابی چریکی تأثیر زیادی داشته باشند. محصولات تبلیغاتی در ۹ از ۱۰ مشتری ، فراخوان نام تجاری را تشویق می کنند ، در مقابل تبلیغات پخش شده ، آنلاین ، چاپی و تلفن همراه که به طور متوسط ​​تنها از هر ۱۰ مشتری ۲ نفر دارند. کالای مارک دار را می توان به عنوان کالایی تعریف کرد که شخصیت برند یک شرکت را بیان می کند ، از نظر احساسی با بازار هدف آنها ارتباط برقرار می کند ، پیام آنها را تقویت می کند و با مشتریان خود تعامل می کند. مکانهای زیادی وجود دارد که می توانید محصولات تبلیغاتی خود را مانند نمایشگاه های تجاری ، همایش ها ، نمایشگاه ها ، کنفرانس ها ، جلسات یا رویدادهای خاص توزیع کنید.
وقتی مشتریان محصولات تبلیغاتی دریافت می کنند ، آنها را برای مدت زمان طولانی نگهداری می کنند. در واقع ، مطالعات نشان داده است که بسیاری از افراد محصولات تبلیغاتی را به طور متوسط ​​یک سال یا بیشتر نگهداری می کنند. این امر باعث افزایش آگاهی از نام تجاری نه تنها شخصی می شود که از اقلام تبلیغاتی استفاده می کند ، بلکه کسانی که با گیرنده در تماس هستند یا آنها را در حال استفاده از محصول می بینند. هنگامی که آنها محصول تبلیغاتی را نگه می دارند و از آن استفاده می کنند ، بیشتر با نام شرکت شما آشنا می شوند و بنابراین ، احتمال خرید مجدد آنها از شما بیشتر می شود. کالای تبلیغاتی به گیرندگان کمک می کند تا شرکت شما و محصولات یا خدماتی را که ارائه می دهید ، هنگامی که هنگام استفاده از هدیه تبلیغاتی دائماً در مورد آن به آنها یادآوری می شود ، به خاطر بسپارند.
استارتاپ ها به دلیل هزینه کم و اثربخشی بالا ، از اقلام مارک دار برای تبلیغ محصولات خود ترجیح می دهند. تی شرت استارتاپی نمادین است. گفته می شود که هر استارتاپ سیلیکون ولی تی شرت مخصوص خود را دارد. آنها این کار را با توجه به این واقعیت انجام می دهند که افرادی که در سراسر جهان قدم می زنند ممکن است متوجه تی شرت ها و مارک های آنها نیز شوند. Github ، یک استارتاپ خدمات میزبانی مبتنی بر وب ، پیراهن مخصوص خود را برای هدیه گاه به گاه یا فروش به افرادی که واقعاً از این نام تجاری لذت می برند ، ایجاد کرده است. Github مجموعه ای از تی شرت های زیبا طراحی کرد که شامل یک پیراهن نام کاربری هوشمندانه است. پیراهن سفارشی افراد را هیجان زده می کند و باعث می شود آنها بیشتر از Github آگاه شوند.

۵٫ بروشور
اگر این تصور را دارید که بروشور بیش از حد منسوخ شده است تا توجه مشتریان را جلب کند ، دوباره فکر کنید! تحقیقات کانادایی نشان می دهد که ۳۵ تا ۳۸ درصد از خانوارها محصولاتی مانند بروشور و کاتالوگ را برای یک ماه یا بیشتر نگهداری می کنند. به خصوص اگر شما یک شرکت آنلاین هستید ، مردم ترجیح می دهند یک بروشور فیزیکی دریافت کنند که محصولات یا خدمات خاصی را ارائه می دهد.
وقتی نوبت به بروشور می رسد ، مهم است که خوانندگان را به نگاه به داخل تشویق کنید. به مزایا یا جملات تأمل برانگیزی فکر کنید که باعث می شود خواننده بروشور را برداشته و آن را باز کند. یک فلاش اضافه کنید که به خواننده بگوید چیزی درون آن وجود دارد که برای آنها جالب است – دعوتنامه اختصاصی ، گزارش رایگان ، تخفیف ویژه یا اطلاع قبلی از فروش. قرار دادن اطلاعات مفید در بروشور ، خواننده را تشویق می کند که آن را نگه دارد ، اغلب به آن مراجعه کند یا آن را به دیگران منتقل کند. اگر از یک برنامه مشاور سفر استفاده می کنید ، ممکن است به فکر اضافه کردن مقصدهای جذاب برای مخاطبان خود در این زمستان باشید.
به یاد داشته باشید که هنگام طراحی بروشور هرگز خلاقیت و تخیل خود را محدود نکنید. به طور معمول ، مردم فکر می کنند اندازه مناسب بروشور باید A4 ، A5 باشد … اما شکل غیر از اندازه کاغذ چطور؟ به عنوان مثال ، شما در حال کار با یک نرم افزار مدیریت مکان های ورزشی هستید ، ممکن است بخواهید بروشور خود را به شکل فوتبال یا والیبال طراحی کنید. به گزارش مجله دایرکت ، شرکتی که نظرسنجی رضایت مشتری را برای شرکت های بیمه خودرو و تعمیرگاه ها انجام می دهد ، با یک بروشور ارائه شده در بطری آب اسپری ۳۲ اونسی ، ۱۵ درصد از پاسخگویی را دریافت کرد.

بروشور چشم نواز طراحی شده توسط IKEA
IKEA یک نمونه موفق از کاربرد مواد چاپی (فهرست ، بروشور …) به عنوان استراتژی بازاریابی است. حدود ۷۰ درصد از بودجه بازاریابی سالانه صرف این تبلیغات چاپی می شود. به جای ساختن بروشورهایی با شکل معمولی ، IKEA واقعاً تصمیم خود را برای طراحی آن با مدل سه بعدی مبلمان در رنگهای چشم نواز قرار داده است. بروشور نه تنها اطلاعات مختصری از محصولات IKEA ارائه می دهد ، بلکه به عنوان یک صفحه نمایش روی میز یا قفسه کتاب نیز عمل می کند … این تبلیغات چاپی خلاقانه IKEA را به یکی از شناخته شده ترین مارک های جهان تبدیل کرده است.

ارسال توسط علی خویهمدیریت پارتیزانی و چریکی
تاریخ : پنجشنبه بیست و دوم مهر ۱۴۰۰

با حرکت آنلاین تجارت ، هر شرکتی تمایل دارد استراتژی بازاریابی و تلاش خود را در کانال های دیجیتال متمرکز کند. در نتیجه ، در بازار شلوغ امروز ، مشاغل (هر دو B2B و B2C) برای جلب توجه مارک های خود به صورت آنلاین می جنگند. بازاریابان دیجیتال علاقه زیادی به مدل های پرداخت به ازای هر کلیک دارند ، اما این بدان معنا نیست که شرکت ها باید استراتژی های بازاریابی آفلاین را فراموش کنند. در دنیای دیجیتال ، ۴۰ درصد از مصرف کنندگان آنلاین پس از تحت تأثیر قرار گرفتن از یک کانال آفلاین خرید می کنند. شواهد نشان می دهد بازاریابی آفلاین همچنان می تواند مانند گذشته قدرتمند باشد ، زیرا ۲۱ درصد از شرکت ها پیش بینی کرده اند که در آینده هزینه های خود را برای بازاریابی آفلاین افزایش خواهند داد. در میان استراتژی های بازاریابی آفلاین ، بازاریابی چریکی یک تاکتیک بازاریابی کم هزینه است که به دلیل مقرون به صرفه بودن برای استارتاپ ها جالب است.

بازاریابی چریکی دقیقاً چیست؟

دکتر علی خویه
بازاریابی چریکی یک استراتژی تبلیغاتی است که بر تاکتیک های بازاریابی کم هزینه و کم هزینه تمرکز می کند و حداکثر نتایج را به همراه دارد. نکته اصلی تبلیغات چریکی این است که فعالیتها عمدتا در مکانهای عمومی انجام می شود. اصطلاح اصلی توسط جی کنراد لوینسون در کتاب ۱۹۸۴ “تبلیغات چریکی” ابداع شد. اصطلاح بازاریابی چریکی از جنگ چریکی الهام گرفته شده است که نوعی جنگ نامنظم است و به استراتژی های تاکتیکی کوچکی که توسط غیرنظامیان مسلح استفاده می شود مربوط می شود. بسیاری از این تاکتیک ها شامل کمین ، خرابکاری ، حمله و عناصر غافلگیر کننده است. بازاریابی چریکی همانند جنگ های چریکی ، از همین نوع تاکتیک ها در صنعت بازاریابی استفاده می کند.
بازاریابی چریکی در مورد غافلگیر کردن مصرف کننده ، ایجاد یک تأثیر غیرقابل حذف و ایجاد حجم زیادی از سر و صدای اجتماعی است. گفته می شود که بازاریابی چریکی در مقایسه با اشکال سنتی تبلیغات و بازاریابی ، تأثیر بسیار بهتری را در بین مصرف کنندگان ایجاد می کند. این به این دلیل است که اکثر کمپین های بازاریابی چریکی قصد دارند مصرف کنندگان را در سطح شخصی و به یاد ماندنی تر مورد توجه قرار دهند.

تعامل واقعی با هیئت مدیره Guerilla
بازاریابی چریکی غالباً برای مشاغل کوچک که نیاز به جذب مخاطبان زیادی بدون شکستن بانک دارند ایده آل است. همچنین توسط کمپانی های بزرگ در کمپین های مردمی برای تکمیل کمپین های در حال انجام رسانه های جمعی استفاده می شود.

برچسب‌ها: دکتر علی خویه

ارسال توسط علی خویهمدیریت پارتیزانی و چریکی
تاریخ : پنجشنبه بیست و دوم مهر ۱۴۰۰

بازاریابی پارتیزانی برای کسب و کار های کوچک

http://khooyeh.ir/

افزایش آشکاری در تعداد آژانس های تبلیغاتی که از استراتژی های بازاریابی چریکی برای انتشار پیام های مشتریان و افزایش آگاهی از نام تجاری استفاده می کنند ، وجود دارد. ما می توانیم بازاریابی چریکی را به عنوان یک استراتژی تبلیغاتی خاص تعریف کنیم که بر مجموعه ای غیر متعارف از تاکتیک های بازاریابی متمرکز است که هزینه کمی دارند و هدف آنها حداکثر نتایج است.

با این حساب ، کاملاً آشکار است که مشاغل کوچک سعی می کنند از کمپین های بازاریابی چریکی استفاده کنند. پس از همه ، ما با هزینه های بسیار کم و پتانسیل آگاهی بسیاری از مشتری روبرو هستیم. چنین آگاهی برای هر شرکت کوچک بسیار سودمند است و به همین دلیل است که بسیاری در حال حاضر سعی می کنند از بازاریابی چریکی استفاده کنند.

guerilla advertising - Banya
استفاده از بازاریابی چریکی به عنوان یک تجارت کوچک

بازاریابی چریکی

 

در حالی که کاملاً آشکار است که بازاریابی چریکی می تواند راه حل مناسبی برای مشاغل کوچک باشد ، اما این بدان معنا نیست که هر کاری که انجام می دهید مناسب است. برخلاف تصور شما ، همه قرار گرفتن در معرض نوردهی خوب نیست. شما باید اطمینان حاصل کنید که زندگی افرادی را که مشارکت می کنند مختل می کنید اما این کار را به نحوی انجام می دهید که در نهایت کاملاً لذت بخش است. شما می خواهید آنها با “WOW” در ذهن خود به جای “این وحشتناک بود” ترک کنند.
پروژه جادوگر بلر

پروژه جادوگر بلر

این داستان موفقیت بازاریابی چریکی کامل است که نشان می دهد یک کسب و کار کوچک باید چه کار کند. پروژه جادوگر بلر نام فیلمی است که در سال ۱۹۹۹ ظاهر شد و با استفاده از تکنیک های بازاریابی چریکی تبلیغ شد. ما اساساً در مورد فیلمی صحبت می کنیم که حداقل بودجه و فقط یک دوربین داشت. نتیجه: فروش ناخالص بیش از ۲۴۵ میلیون دلار.
خواندن بیشتر: در اینجا زمانی است که می خواهید از بازاریابی قطره ای استفاده کنید

همه چیز با تنظیم یک افسانه ساختگی مربوط به جادوگر بلر آغاز شد. پشتیبانی از طریق وب سایتی انجام شد که درباره این شبح ماوراءالطبیعه بر پایه جنگل بود. این فیلم به عنوان یک فیلم واقعی از دانش آموزان پخش شد که در نهایت بازیابی شد.

پروژه جادوگران بلر با موفقیت زیادی روبرو شد زیرا قبل از راه اندازی سایت طرفداران زیادی ایجاد شد. این فیلمی است که عملاً نوع جدیدی از فیلم ترسناک را راه اندازی کرد ، فیلمی که بسیاری سعی کردند آن را تکرار کنند اما در نهایت موفق نشدند.
مزایای بازاریابی چریکی برای مشاغل کوچک

بازاریابی چریکی ۲

بدیهی است ، مهمترین مزیت مزیتی است که قبلاً متوجه شده اید: هزینه های بسیار کم. برای یک کسب و کار کوچک بسیار مهم است که بهترین نتایج ممکن را بدست آورد ، که اساساً به معنی بالاترین سود ممکن است. این امر از طریق بازاریابی چریکی امکان پذیر است ، اما تنها زمانی که به درستی انجام شود.

 

Guerilla Marketing Example: GoldToe's Giant Briefs

ارسال توسط علی خویهمدیریت پارتیزانی و چریکی
سخنرانی در مورد مدیریت پارتیزانی و چریکی، بازاریابی و فروش پارتیزانی و چریکی در شهرهای مشهد، گرگان،
تاریخ : پنجشنبه بیست و دوم مهر ۱۴۰۰

سخنرانی در مورد مدیریت پارتیزانی و چریکی، بازاریابی و فروش پارتیزانی و چریکی در شهرهای مشهد، گرگان،

 

 

مهمترین دوره ها و کارگاه های مدیریت بازاریابی و فروش پارتیزانی و چریکی  توسط استاد علی خویه

سخنرانی در مورد مدیریت پارتیزانی و چریکی، بازاریابی و فروش پارتیزانی و چریکی در شهرهای مشهد، گرگان، شیراز، تبریز، زاهدان، اهواز، ساری، یزد و …..

 برگزاری بیش از ۵۰ ساعت در ماه و بیش از ۳۰۰۰ نفر ساعت دوره مدیریت بازاریابی و فروش پارتیزانی و چریکی  در دانشگاه های موسسات و بنگاه های اقتصادی خصوصی دولتی ملی و بین المللی از سال ۱۳۸۸ تا کنون

۲-    دوره اصول و فنون مدیریت بازاریابی و فروش پارتیزانی و چریکی  در سطح ایران برای شرکت دانش پژوهان، ایده پردازان ، پیشگامان و …. از سال ۱۳۸۸ تا کنون

۳-    کارگاه کاربردی مدیریت بازاریابی و فروش پارتیزانی و چریکی  برای کارکنان شرکت سایپا، ایران خودرو، مدیران خودرو، کرمان خودرو و …- استاد علی خویه – سال ۹۰

۴-    دوره مدیریت بازاریابی و فروش پارتیزانی و چریکی  فروش برای کارکنان شرکت به پخش ۱۳۸۹ استاد علی خویه

۵-    کارگاه فنون مدیریت بازاریابی و فروش پارتیزانی و چریکی  اثربخش برای کارکنان بانک کشاورزی ۱۳۹۰ استاد علی خویه

۶-    دوره بلند مدت مدیریت بازاریابی و فروش پارتیزانی و چریکی  برای کارکنان کانون های تبلیغات ۱۳۹۱ استاد علی خویه

۷-    کارگاه مدیریت بازاریابی و فروش پارتیزانی و چریکی  حرفه ای برای مدیران مطبوعات ۱۳۹۱ استاد علی خویه

۸-    کارگاه تاکتیک های مدیریت بازاریابی و فروش پارتیزانی و چریکی  ویژه مدیران شرکت دیده بان گستر ۱۳۸۷ استاد علی خویه

۹-    کارگاه تکنیک های مدیریت بازاریابی و فروش پارتیزانی و چریکی  حرفه ای در یزد استاد علی خویه

۱۰-کارگاه کاربردی اجرایی اصول و فنون مدیریت بازاریابی و فروش پارتیزانی و چریکی  حرفه ای و اثربخش در استان ها  و شهرهای یزد کرمان اصفهان قم تبریز ارومیه اهواز زاهدان ساری رشت کرج بوشهر و …. استاد علی خویه

۱۱-برگزاری دوره کارگاه آموزشی مدیریت بازاریابی و فروش پارتیزانی و چریکی  نوین برای کارکنان بانک های مختلف د رسطح ایران استاد علی خویه

۱۲-دوره مدیریت بازاریابی و فروش پارتیزانی و چریکی  حرفه ای ویژه کارکنان رسالت ۱۳۹۲ استاد علی خویه

۱۳-مدرس دوره های اصول و فنون مدیریت بازاریابی و فروش پارتیزانی و چریکی  شرکت توف نورد آلمان استاد علی خویه

۱۴-دوره اصول و فنون مدیریت بازاریابی و فروش پارتیزانی و چریکی  د ر نمایشگاه های بین المللی ۱۳۸۷ استاد علی خویه

۱۵-دوره اصول و فنون مدیریت بازاریابی و فروش پارتیزانی و چریکی  حرفه ای برای  کارکنان وزارت کشاورزی ۱۳۹۰ استاد علی خویه

۱۶-دوره اصول و فنون مدیریت بازاریابی و فروش پارتیزانی و چریکی  در فروش مستقیم ویژه فروشندگان و سرپرستان فروش شرکت های گلرنگ، کاله، البرز، هجرت، داروپخش، پگاه، به پخش، سراسری، گلپخش، بیک، ایسودا، ایدین، مینو قاسم ایران،  و …. از سال ۱۳۸۶ تا کنون استاد علی خویه

۱۷-کارگاه مدیریت بازاریابی و فروش پارتیزانی و چریکی  در بازاریابی خدمات ویژه مدیران شعب بانک ملت از سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۱ استاد علی خویه

ارسال توسط علی خویهمدیریت پارتیزانی و چریکی
تاریخ : پنجشنبه بیست و دوم مهر ۱۴۰۰

بازاریابی پارتیزانی

دکتر علی خویه

بازاریابی چریکی یک تکنیک تبلیغاتی است که هدف آن برجسته کردن محصولات یا خدمات به روشی غیر متعارف و با بودجه کمی است. این شکل از بازاریابی ورودی در ابتدا برای مشاغل کوچک با بودجه محدود بازاریابی طراحی شده بود. البته ، ما شرکت های بزرگی را می شناسیم که از این استراتژی با بودجه های بسیار بزرگتر استفاده می کنند. ما به شما در مورد #REDOffreMoiUniPhone توسط RED ، کمپین SFR گفته ایم که تقریباً بدون هیچ بودجه ای در ابتدای سال ۲۰۲۱ خشمگین بود.

فعالیتها در مکانهای عمومی در ابتدا اقدامات بازاریابی چریکی را مشخص می کرد. همه ما قبلاً هنگام راه رفتن در یک خیابان خرید ، یک برگه در دست داریم. امروزه این استراتژی ها به بازاریابی دیجیتال نیز کشیده شده و به طور قابل ملاحظه ای در شبکه های اجتماعی از جایگاه اساسی برخوردار شده است. هدف اصلی بازاریابی چریکی تأثیر قوی بر ذهن ها برای اطمینان از حداکثر میزان انتشار از طریق دهان به دهان و به اشتراک گذاری اطلاعات کمپین است. بنابراین جذابیت احساسی استراتژی بازاریابی چریکی ضروری است.

guerilla marketing

بزرگترین خطرات بازاریابی چریکی عبارتند از:

پیامدهای حقوقی که این اقدامات می تواند بر شرکت هایی که آنها را انجام می دهند داشته باشد
سوء تفاهم احتمالی فعالیتهایی که ممکن است بر برند نامطلوب باشد

انواع مختلف بازاریابی چریکی

انواع مختلفی از بازاریابی چریکی وجود دارد. ما برخی از آنها را در زیر لیست کرده و توضیح می دهیم:

بازاریابی ویروسی با تبلیغات دهان به دهان و اغلب از طریق شبکه های اجتماعی مشخص می شود و به یک برند اجازه می دهد سر و صدا ایجاد کند.
بازاریابی مخفیانه با اختیار خود مشخص می شود ، بنابراین نام آن نیز وجود دارد. مردم (مشتریان احتمالی ، مصرف کنندگان ، رهگذران) ناخودآگاه بخشی از کمپین بازاریابی چریکی هستند.
بازاریابی محیطی از محصول ، خدمات ، نام تجاری یا شرکت به عنوان یک رسانه بازاریابی استفاده می کند.
هدف بازاریابی کمین استفاده از بدنامی شخص ثالث (غالباً مارک با دید بیشتر ، یا برای مثال تأثیرگذار) برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود است. این کمپین ها به ندرت نتیجه مشارکت ها هستند ، بلکه استفاده مشتقی از نام تجاری دیگر برای مزایای آن است.
بازاریابی خیابانی کمپین های خیابانی هستند که با عناصر موجود در فضاهای عمومی ، رهگذران و غیره بازی می کنند.
پیش بینی های چریکی پیش بینی های بصری هستند ، معمولاً در ساختمانهای بزرگ ، روی یک چهره بسیار قابل مشاهده تا اطمینان حاصل شود که بسیاری از رهگذران و رانندگان این کمپین را مشاهده می کنند. با این حال ، مراقب عواقب قانونی آن باشید!
هدف بازاریابی تجربی برندسازی از طریق تجربه است. در چندین مقاله ، ما قبلاً به اهمیت تجربه مشتری از طریق پنجره های بازشو و تجربیات فراگیر و تعاملی اشاره کرده ایم.

Guerilla Marketing Example: BBC's Dracula

 

ارسال توسط علی خویهمدیریت پارتیزانی و چریکی
تاریخ : پنجشنبه بیست و دوم مهر ۱۴۰۰

انواع بازاریابی چریکی

هرچقدر هم که به نظر می رسد ، در واقع چند زیرمجموعه بازاریابی چریکی وجود دارد که توسط شرکت ALT TERRAIN مشخص شده است:

بازاریابی چریکی در فضای باز. چیزی را به محیط های شهری موجود اضافه می کند ، مانند قرار دادن چیزی قابل جابجایی بر روی مجسمه ، یا قرار دادن آثار هنری موقت در پیاده روها و خیابان ها.

بازاریابی چریکی داخلی. مشابه بازاریابی چریکی در فضای باز ، فقط در مکانهای سرپوشیده مانند ایستگاههای قطار ، مغازه ها و ساختمانهای پردیس دانشگاه انجام می شود.

رویداد کمین بازاریابی چریکی. استفاده از مخاطبان در یک رویداد در حال انجام-مانند یک کنسرت یا یک بازی ورزشی-برای تبلیغ یک محصول یا خدمات به شکل قابل توجه ، معمولاً بدون اجازه حامیان رویداد.

بازاریابی چریکی تجربی. همه موارد فوق ، اما به گونه ای اجرا شده است که نیاز به تعامل عمومی با نام تجاری داشته باشد.

ما می دانیم – بدون زمینه ، کل ایده بازاریابی چریکی می تواند کمی گیج کننده باشد ، بنابراین بیایید ببینیم چگونه توسط چند مارک دیگر اجرا شده است.

Guerilla Marketing Example: Bounty's Giant PopsicleGuerilla Marketing Example: Frontline's Interactive Floor Ad

ارسال توسط علی خویهمدیریت پارتیزانی و چریکی

نمونه هایی از بازاریابی و تبلیغات پارتیزانی در شرکت های معتبر

۱۵ نمونه از بازاریابی چریکی

امروزه ، هر کسب و کاری در تلاش است تا محصول خود را به بازار عرضه کند ، فروش خود را افزایش دهد. اینجاست که بازاریابی چریکی مطرح می شود. بازاریابی چریکی بدین وسیله است که مشاغل به شدت محصولات خود را در معرض دید قرار می دهند و خلاقانه بازاریابی خود را با محصولات خود مرتبط می سازند. به زبان ساده فقط محصول خود را بهینه و سفارشی کنید در حالی که در مورد آن خلاق هستید.

در عصر کنونی ، بازاریابی چریکی به دلیل منابع زیاد موجود در مشاغل کوچک که به اهداف متعارف خود دست یافته اند ، رواج یافته است. بازاریابی چریکی یک استراتژی بازاریابی تجاری است که تاکتیک های گران قیمت بازاریابی را حذف کرده و انرژی و خلاقیت بیشتری را سرمایه گذاری می کند.

شکست های تجاری نتیجه بسیاری از اثرات کوچک سازی است و بنابراین ، اجرای بازاریابی چریکی به نجات می رسد. این یک استراتژی ساده و فریبنده ایده آل برای قرار دادن محصول در بازار است تا مصرف کنندگان بتوانند محصولات یا خدمات را ببینند و از آن لذت ببرند. جنرال موتورز به عنوان یک بازاریابی سنتی گسترده ، اصلی و اصلی است و عظمت اهداف تجاری را احیا می کند.
۱۵ نمونه از بازاریابی چریکی

بیش از دوازده مثال وجود دارد که به شما کمک می کند درک روشنی از بازاریابی چریکی داشته باشید. بسیاری از مشاغل در سراسر جهان از این استراتژی بازاریابی برای دستیابی به اهداف خود در زمینه معرفی محصول خود به بازار استفاده کرده اند. در اینجا نمونه هایی وجود دارد که به سمت بازاریابی چریکی گرایش دارند.
۱٫ بازاریابی مخفی کاری

delnext_blog_stealth_mkt

بازاریابی مخفیانه به بازاریابی مخفی نیز معروف است. این به سادگی گروه های برتر ، افراد مشهور و قرار دادن محصول را درگیر می کند. استخدام بازیگران و نوازندگان برتر برای دستکاری در ویژگی های محصول شما یک استراتژی است که برای رسیدن به مخاطب مورد نظر استفاده می شود. هیوندای و NFL نمونه های خوبی از این بازاریابی پنهانکار هستند. حامی رسمی NFL بازیگران برتر را استخدام کرد و یک تبلیغ فوق العاده فوق العاده را ارائه داد که به طور مستقیم ارتباط دارد و ویژگی های اتومبیل های آنها را نشان می دهد.

قرار دادن محصول یکی دیگر از تاکتیک های بازاریابی مخفی است که از فیلم و تلویزیون در بازاریابی یک نام تجاری خاص استفاده می کند. اپل نمونه خوبی برای قرار دادن محصولات است. در فیلم هایی که محصولات اپل در فیلم ها نشان داده می شود ، لوگو نمایش داده می شود و محصولات یکسان استفاده می شوند. قرار دادن محصول محصول را به بازار عرضه می کند و بینندگان هیچ سرنخی از استراتژی بازاریابی ندارند. این شرکت به سادگی هزینه می پردازد تا محصول خود را در فیلم یا تلویزیون نمایش دهد. بسیاری از طراحان و بازاریابان دستگاه ها ، قرار دادن محصولات را به عنوان روشی خلاقانه برای نفوذ در بازار جدید مورد استفاده قرار می دهند.
۲٫ آثار هنری گرافیتی استنسیل

delnext_blog_stencil

اگرچه گرافیتی استنسیل بسیار کوچکتر از نقاشی دیواری کامل دیوار است ، اما از آنجایی که در فضاهای کوچک در مناطق مختلف در یک زمان کوتاه ایجاد می شود ، راحت تر و مفیدتر است. مشاغل این استراتژی را به او پیشنهاد کرده اند

ادامه مطلب…

درباره مشاور فروش و بازاریابی

علی خویه مدرس دانشگاه، سخنران، مشاور، محقق و مجری سیستم هاو برنامه های بازاریابی، ارتباطات، تبلیغات، خلاقیت، تجارت و فروش – با بیش از 18 سال تجربه اجرایی، مولف و مترجم 12 کتاب مرجع، کاربردی و تخصصی، عضو انجمن های ملی و بین المللی، مجری و مشاور بیش از ۲۰۰ پروژه مختلف در سراسر کشور،دارای سابقه بیش از ۳۵۰۰۰۰ نفر ساعت دوره ها و کارگاه های آموزشی و کاربردی و اجرایی به سازمانها شرکت ها و موسسات ملی و بین المللی و همکاری های مختلف اجرایی و تخصصی با برندهای معتبر و مشهور بین المللی، مشاور ارشد مدیران عامل مطرح و برندهای معتبر، با ارایه بیش از ۱۰۰ ها عنوان مقاله تخصصی، سخنرانی در بیش از صد سمینار مختلف و سخنران برتر ده ها سمینار، مهمان و کارشناس برخی از برنامه های صدا و سیما، عضو هیات تحریریه نشریات مختلف و مشاور مدیران عامل مطرح و برتر شرکت ها و سازمان های ملی و بین المللی …….

پاسخی بنویسید

ایمیل شما منتشر نمی شود.

x

این مطلب را نیز بخوانید

علی خویه مشاور مربی کوچ ومنتور کسب و کار مدیریت فروش بازاریابی برند khooyeh.ir

برخی از دست نوشته ها و مطالب صفحات مجازی علی خویه

خنده تلخ اما واقعی. تحقیقات نشان داده ۴۲ درصد نابودی شرکت ها ...